• رمان تسخیر خانه هیل

    اثر شرلی جکسون

تسخیر خانه هیل، رمانی از ملکه داستان های ترسناک، شرلی جکسون

ترجمه رمان hunting of the hill house

ترجمه کتاب the haunting of hill house برای اولین بار توسط تبم ترجمه iransafehouse!

ما رمان تسخیر خانه هیل را برای بار اول ترجمه کرده ایم. لطفا با حمایت از ما از طریق خرید چپترهای ترجمه شده، به ادامه کار دلگرممان کنید!

رمان تسخیر خانه هیل، از داستان های بسیار محبوب شرلی جکسون هست. این رمان بعداز اینکه نتفلیکس یه برداشت آزاد ازش ساخت، بیشتر سر زبون ها افتاد. جالبه بدونید کتاب خیلی از سریالش وحشتناک تره. البته باید اشاره کنم که نسخه کتاب، مثل سریال نیست. میشه شباهت هایی رو دید ولی مثل هم نیستند. داستان رمان تسخیر خانه هیل درباره « دکتر مونتاگو » هست که همیشه  دنبال نشانه ای از وجود موجودات ماورالطبیعی هست. سه نفر دیگه به نام های « تئودور » دستیارش، « النور» زنی با گذشته مبهم  و « لوک » وارث عمارت هیل همراه دکتر هستند. اولش اقامت آنها بسیار ساده و عادی به نظر می رسه اما خیلی زود ارواح عمارت هیل، سرنوشت همه ساکنان رو تغییر می دن.

رمان تسخیر خانه هیل هر 15 روز یکبار آپلود می شود. مترجم این عنوان فاطمه مباشری است. اگر صحبتی با مترجم دارید، زیر همین پست در قسمت دیدگاه ها براش بنویسید.

خلاصه کتاب

دکتر مونتاگو که برای اولین بار توانسته خانه ای که واقعا تسخیر شده است را پیدا کند، از این بابت بسیار هیجان زده است. او برای بررسی خانه، تصمیم می گیرد که مدتی درآن اقامت کند. او از 4 نفر دیگر هم دعوت می کند تا با او همراه شوند اما یک خانه تسخیر شده، چیزی نیست که بخواهید با آن شوخی کنید… .

اطلاعات کلی
نام اصلی: The Haunting of Hill Houseنویسنده: شرلی جکسون
Shirley Jackson
سال انتشار: 1959تعداد چپترها: 9 چپترتعداد صفحات: 208 صفحه
ژانر: فیکشن، وحشت، روانشناختی، گوتیکمترجم: فاطمه مباشریISBN-13: 978-0143039983اقتباس سینمایی: دارد
یک سریال 10قسمتی تولید Netflix
3.8/5 · Goodreads

قسمتی از متن کتاب

هیچ موجود زنده ای نمی تواند برای مدت طولانی به طور خالص و با سلامت عقل، تحت شرایط واقعیت مطلق ادامه دهد؛ حتی فرضیه ای توسط برخی مطرح است که چکاوکها و جیرجیرک ها نیز خواب می بینند. خانه هیل، عاقل نیست، خودش در برابر تپه های خود ایستاده، و تاریکی را در درون خود نگه داشته است. هشتاد سال این چنین ایستاده بود و ممکن است هشتاد سال دیگر نیز بایستد. در داخل، دیوارها به صورت عمود ادامه دارند، آجرها به طور مرتب در کنار هم قرار دارند، کفها محکم و درها به طور محسوسی بسته هستند. سکوت به طور پیوسته در برابر چوب و سنگ خانه هیل در جریان است، و هرچه که در آنجا قدم می‌زد، تنها قدم می‌زد.

دکتر جان مونتاگو دکتر فلسفه بود. وی مدرک خود را در انسان شناسی گرفته بود، و یک احساس مبهمی در این زمینه داشت، گویی می تواند به میل واقعی خود یعنی آنالیز جلوه های ماوراء طبیعی نزدیک شود. وی در مورد استفاده از عنوان مدرک خود کاملاً تردید داشت، زیرا تحقیقات وی کاملاً غیرعلمی بود، وی امیدوار بود جریانی از احترام، حتی اعتبار علمی، را از تحصیلات خود قرض بگیرد. از نظر مالی و همچنین مباهات، برای او معامله با ارزشی بود، او برای اجاره کردن خانه هیل به مدت سه ماه، مرد گدایی نبود، اما انتظار داشت که زحماتش را در این تعقیب با شور و هیجان با انتشار کار قطعی خود در مورد دلایل و عوامل اختلالات روانی در خانه ای که معمولاً تحت عنوان “تسخیر شده” شناخته می شود، کاملاً جبران کند. او در تمام زندگی به دنبال خانه ای که واقعاً تسخیر شده باشد، بود. هنگامی که درباره  خانه هیل شنید در ابتدا مشکوک بود، سپس امیدوار، و بعد از آن خستگی ناپذیر، حالا که خانه را پیدا کرده بود، رهایش نمی کرد.

دانلود ترجمه کتاب the haunting of hill house

رمان تسخیر خانه هیل

چپتر 2 (بزودی)

iransafehouse رمان تسخیر خانه هیل

چپتر 3 (بزودی)

iransafehouse رمان تسخیر خانه هیل

چپتر 4 (بزودی)

iransafehouse رمان تسخیر خانه هیل

چپتر 5 (بزودی)

iransafehouse رمان تسخیر خانه هیل
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

اینجا کلیک کنید تا به این نوشته رای بدهید
[Total: 1 Average: 1]
0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x