ُSalem’s Lot، از پرفروش ترین کتاب های ارباب ژانر وحشت

دانلود ترجمه کتاب salem’s lot

کتاب Salem’s Lot از جمله پر فروش ترین کتاب های استفن کینگه که در ایران زیاد شناخته شده نیست. یکی از دلایلش اینه که کتاب ترجمه نشده. البته من نمی تونم تصور کنم این دلیل خوبی باشه. چون این کتاب واقعا معروفه!

اسم کتاب از روی اسم شهر خیالی توی داستان گرفته شده. خود نویسنده جایی عنوان کرده که بعد از خوندن کتاب دراکولای برام استوکر، دلش خواسته چیزی در حد و اندازه اون بنویسه که هم تکراری نباشه و هم جذاب باشه! 

کتاب Salem’s Lot از جمله کتاب هایی هست که همه چیز حول محور یک دراکولا می چرخه. زمان انتشار این کتاب، هنوز ومپایر ها به اندازه برادران سالواتور و خانواده کالینز تنزل درجه پیدا نکرده بودند. و میشه گفت هنوز می شد توی ژانر وحشت روشون حساب کرد. باور کنید اون موقع کسی دلش نمی خواست یه خوناشام عاشقش بشه!

دراکولای کتاب Salem’s Lot ، تا حدودی با الهام از فیلم نوسفراتو توصیف شده. نوسفراتو اولین فیلمیه که ما شاهد حضور یک خوناشام هستیم و خوب خیلی قدیمیه.

مثل اکثر کارهای استفن کینگ، این عنوان رو هم میشه روی تلوزیون دید. منتها چون کتاب مفصله، به صورت مینی سریال در اومده. یکی از اون ها در سال 1979 پخش شده که بشدت کلاسیکه و من به همه توصیه نمی کنم دیدنشو! یکی دیگه هم در سال 2004 پخش شده که خوب به هیچ وجه در حد و اندازه کتاب نیست. در هر صورت توصیه من خوندن خود کتابه.

خلاصه داستان: بن مایرز، یک نویسنده است که این آخری ها خیلی بخت با او یار نبوده و ناشرش آخرین کتاب او را پس زده است. بن تصمیم می گیرد به شهر زادگاهش که چندان خاطرات خوشی از آنجا ندارد، برگردد و روی کتب جدیدش کار کند. او می خواهد کتاب جدیدش را درباره عمارت مارستون، جایی که در کودکی اتفاقات ناخو آیندی را در آن تجربه کرده بنویسد. مثل اکثر نویسنده های بخت برگشته داسان های کینگ، اوضاع خیلی بر وفق مراد پیش نمی ره!

اطلاعات کلی
نام اصلی: ‘Salem’s Lotنویسنده: استفن کینگسال انتشار: 1975تعداد چپترها: ؟تعداد صفحات: 439
ژانر: وحشتISBN:978-0-385-00751-1OCLC: 848489اقتباس سینمایی: دارد (2 مینی سریال)مینی سریال اول: منتشر شده در سال 1979
مینی سریال دوم: منتشر شده در سال 2004

بخشی از متن کتاب 

سوزان و دوست‌هایش با داستان‌هایی که از بزرگترهایشان شنیده بودند، بطور لذت بخشی خود را شکنجه می‌دادند. ایمی راکلیف یک خانه‌ی بازی کوچک چوبی در حیاط پشتی‌اش داشت، آن‌ها در تاریکی داخل می‌نشستند، درها را قفل می‌کردند و همدیگر را از خانه‌ی مارستن می‌ترساندند که باعث می‌شد در طول تاریخ این خانه جایگاهی ویژه، حتی قبل از حمله‌ی هیتلر به لهستان، بدست آورد. آن‌ها داستان‌های بزرگترهایشان را تعریف می‌کردند و با تخیلات مخوف به آن آب و تاب می‌دادند. حتی الان، با وجود گذشت 18 سال، سوزان متوجه شد که حتی فکر کردن به خانه‌ی مارستن تاثیری مانند طلسم یک جادوگر را بر روی او دارد، که یادآور تصاویر واضحی از دختران کوچکی بود که در خانه‌ی ایمی کز کرده‌اند، دست‌های یکدیگر را گرفته‌اند و ایمی که با صدایی اسرار آمیز می‌گفت:” صورتش کاملا ورم کرده بود، زبان کبودش از دهانش بیرون افتاده بود و مگس‌ها روی اون پرسه می‌زدند. مامانم به خانم ورتز می‌گفت… “

چپتر 3 (بزودی)

کتاب سالمز لات

چپتر 4 (بزودی)

کتاب سالمز لات

چپتر 5 (بزودی)

کتاب سالمز لات

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
اینجا کلیک کنید تا به این نوشته رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]
0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x