• an unseelie understanding

رمان an unseelie understanding ، قصه پریان با چاشنی عشق و خشونت

ترجمه کتاب یک توافق با پری

کتاب یک قراد داد با پری ، نوشته آمی سومیدا، ( Amy Sumida) در سال 2018 منتشر شد و تونست طرفداران زیادی رو جمع کنه. این کتاب خیلی روان نوشته شده و خوندنش راحته. کتاب یک قرارداد با پری تا حدودی با قصه های جن و پری غربی سروکار داره و برای خوندش باید یکم این پری هارو بشناسید. این کتاب در میان کاربرها از بقیه کارهای این نویسنده بیشتر شناخته شده و خوب طرفدارای خاص خودشو داره. واسه خوندن کتاب باید اعصاب پولادین داشته باشین!

پری های سلی و آنسلی

در افسانه های بومی اسکاتلندی، پری‌ها به دربار سِلی( Seelie ) بیشتر منفعت رسان ولی همچنان خطرناک و آنسِلی (Unseelie) و بداندیش تقسیم می شوند.

دربار سلی به عنوان آن دسته از پری‌هایی توصیف شد که به دنبال کمک از انسان‌ها بودند؛ به کسانی که تصادفا آن‌ها را رنجانده بودند هشدار می دادند و محبت انسان ها را با لطفی به روش خودشان برمی گردانند. با این حال، یک پری متعلق به این دربار انتقام توهین را خواهد گرفت و ممکن است مستعد شرارت باشد. سلی ها به شوخی خَرَکی با انسانها معروفند. اصولا برای خنده و فراموشی غم هاشون این کار رو می کنند و یک تنفر خیلی کم هم نسبت به انسانها دارند. اون ها به عواقب این شوخی های خرکی روی انسانها اهمیتی نمی دهند. دیگر اسم های دربار سیلی، خار درخشنده، طلایی ها و دربار تابستانیه.
برعکس، دربار آنسلی برای توصیف پری‌های متعصب مورد استفاده قرار گرفت. به عنوان یک گروه (یا میزبان به نظر می‌رسید که در شب ظاهر می‌شوند و به مسافران حمله می‌کنند، اغلب آن‌ها را در هوا حمل می‌کنند، آن‌ها را کتک می‌زنند، و آن‌ها را وادار به انجام  اقداماتی مانند از پا درآوردن دام هایشان می کنند. در اسکاتلند آن‌ها به خوبی با ساحران متحد شده بودند. مثل پریان دربار سلی که همیشه منفعت رسان نبودند و گاهی شرارت می کردند، پریان دربار آنسلی هم همیشه بد اندیش نبودند. افسانه بومی شامل داستان‌هایی از آنسلی ها می‌شوند که به انسان خاصی علاقه‌مند می‌شوند اگر آن انسان با احترام با و متانت با آنها رفتار کند. آنوقت تصمیم می گرفتند که آن‌ انسان را به یک حیوان خانگی تبدیل کنند. آنسلی ها به پریان دربار زمستانی معروف بودند.

خلاصه کتاب

یک قرارداد با پری: رایلی، یک دختر عادیه که زندگی عادی هم داره. از بخت بد خواهرش سرطان مغز استخوان داره و به روزهای آخر عمرش نزدیکه. اینجا است که رایلی یه معجزه براش اتفاق میفته. یا شاید یه نفرین! یه مرد دلربا، که خودشو دروستان معرفی می کنه، ادعا می کنه که میتونه خواهرش رو درمان کنه. ولی خود رایلی رو به عنوان برده به دنیای خودش می بره… . رایلی چیکار می کنه؟ آزادیشو در ازای جون خواهرش می ده؟

اطلاعات کلی
نام اصلی: An Unseelie Understandingنویسنده: آمی سومیدا
Amy Sumida
سال انتشار: 2018تعداد چپترها: 49 چپترتعداد صفحات: 354 صفحه
ژانر: فانتزی، عاشقانهامتیاز goodreads:
3/5
ASIN: B079TH8MX4اقتباس سینمایی: نداردمترجم: مونا

قسمتی از متن کتاب

یک توافق با پری

_ تو روانی ای چیزی هستی؟ انگار داری زندگی منو در ازای زندگی اون پیشنهاد میدی!

دروستان گفت: به نوعی، آره! هستم!

وقتی این حرف را زد بی پروا به چشمم خیره شد و اگر هر چیز دیگری می گفت، اورا باور می کردم.

 زمزمه کردم: تو یه حرومزاده شیطانی هستی، تو به مردم امید واهی میدی که از بین ببریش؟ الان دیگه خواهرم هر روزی ممکنه بمیره و من حتی جرئت نمی کنم برای گرفتن یک لیوان نوشیدنی، ترکش کنم!

چایی سردم را جلویش تکام دادم.

_و تو میخوای باور کنم که میتونی درمانش کنی!

با پوزخند گفت: من که گفتم مجبور نیستی حرفمو باور کنی.

اینو یه نشونه از نیت خوب در نظر بگیر. من درمانش می کنم و یک هفته بهت وقت می دم تا بهت ثابت بشه من حقیقتو می گم. بعدش من میام که ببرمت.

_و بعدش چیکار می کنی؟

گردنم را به سمتش کج کردم.

خیلی ساده گفت: من میام خونت و می برمت.

_و مال تو می شم؟

با حالت شوک پلک زدم.

_مثل چی؟ یه برده؟

خرخر کنان گفت: به طور دقیق یه برده. تو باید تمام خواسته های مارو اطاعت کنی.

_گور بابات!

سرش را تکان داد و گفت: زندگی خواهرت ارزششو داره؟

دانلود ترجمه کتاب an unseelie understanding

رمان یک توافق با پری

چپتر 1 رو رایگان گذاشتیم تا با کتاب آشنا بشید و اگر دوست داشتید، چپترهای دیگه رو خریداری کنید. ولی نگران نباشید. قیمتشون زیاد نیست.

 

چپتر 3 و 4

یک توافق با پری
یک توافق با پری

چپتر 4

یک توافق با پری
یک توافق با پری
یک توافق با پری
یک توافق با پری
یک توافق با پری
یک توافق با پری
یک توافق با پری

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
اینجا کلیک کنید تا به این نوشته رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]
0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x